Πάφος – Ομόνοια 2-1, Εθνικός – Ολυμπιακός 1-2, ΑΕΚ – ΑΕΛ 1-0

Πρώτη νίκη για την Πάφο στο Πρωτάθλημα και πρώτη ήττα για την Ομόνοια. Σε αγώνα που έγινε στο “Στέλιος Κυριακίδης” στην Πάφο, η γηπεδούχος ομάδα νίκησε με 2-1 και ανέβηκε στους 4 βαθμούς. Στους 3 έμεινε η Ομόνοια που έχει δύο αγώνες λιγότερους.

Ο Καμαρά άνοιξε το σκορ για την Πάφο στο 60 λεπτό και ο Ντάρμπισαϊρ με το τρίτο του τέρμα στο Πρωτάθλημα ισοφάρισε σε 1-1 στο 71′.

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο Πρωτάθλημα Cyta πέτυχε απόψε η ΑΕΚ.

Η ομάδα της Λάρνακας νίκησε με 1-0 την ΑΕΛ και έφτασε τους εννέα βαθμούς, χωρίς να δεχτεί ακόμη γκολ.

Πρώτη ήττα για την ΑΕΛ που έμεινε στους έξι βαθμούς.

Το τέρμα που καθόρισε το αποτέλεσμα το πέτυχε ο Λαρένα με απευθείας φάουλ στο 41′.

Η ΑΕΛ αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 82ο λεπτό λόγω αποβολής του Άρθουρ.

**Πρώτη νίκη για τον Ολυμπιακό Λευκωσίας στην επιστροφή του στην Α’ Κατηγορία. Σε αγώνα για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta, νίκησε με 2-1 τον Εθνικό Άχνας στο Δασάκι και έφτασε τους πέντε βαθμούς.

Στους τρεις βαθμούς έμεινε ο Εθνικός με απολογισμό μια νίκη και τρεις ήττες.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με τον Τόρες στο 10ο λεπτό, Ο Πιντσέλι ισοφάρισε για τον Εθνικό στο 51′ για να διαμορφώσει το τελικό 1-2 ο Κάστρο στο 61′.