Κυπελλούχος η ΑΕΚ – Νίκησε τον Απόλλωνα με 2-1

Κυπελλούχος η ΑΕΚ Λάρνακας. Κατέκτησε το Κύπελλο Coca -Cola, μετά από 14 χρόνια και το δεύτερο στην ιστορία της, αφού στον αγώνα στο ΓΣΠ, νίκησε τον Απόλλωνα με 2-1.

Ο Απόλλωνας προηγήθηκε στο 45+ με τον Σκέμπρι με την ΑΕΚ να γυρίζει τον αγώνα στο Β’ μέρος και μέσα σε δυο λεπτά. Αρχικά ο Τολμές στο 69ο λεπτό και στη συνέχεια ο Ακοράν στο 71ο λεπτό έκανε την ολική ανατροπή χαρίζοντας το τρόπαιο στην ομάδα της Λάρνακας.

Σε ένα “σκληρό” αγώνα,  ο διαιτητής ο Λούκας Σωτηρίου μοίρασε 10 κίτρινες κάρτες και δυο κόκκινες (Γιάννου – Σακέτι (2η κίτρινη).

ΑΕΚ: Πάμπλο, Αντωνιάδης (57`Τολεμές), Μοϊσόφ, Μουρίγιο, Καταλά, Λαρένα, Κάσες, Τέτε (90`+5), Τρισκόφσκι, Ακοράν, Γιάννου (85`Τρουγιόλς).

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Βάλε, Πέδρο, Βασιλείου, Ρομπέρζ, Γιούστε, Σακέτι, Άλεφ, Παπουλής, Σκέμπρι (76`Άλεξ), Σαρδινέρο (57`Γιάκολις), Μάγκλιτσα (68`Ζελάγια).