Ανόρθωση Vs Αλκή 2-1, Ερμής Vs Δόξα 1-2, Πάφο Vs Εθνικός 0-0 (Videos)

Η Ανόρθωση νίκησε με 2-1 την Αλκή στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” και με 33 βαθμούς ανέβηκε στην πρώτη θέση, πάνω από την ΑΕΚ που έχει 30 βαθμούς και αγώνα λιγότερο.

Ο αγώνας ήταν δραματικός με την Ανόρθωση να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με σουτ του Αμπτουλάγιεφ.

Ο Τιγκρουτζιά είχε ανοίξει το σκορ για την Αλκή στο 52′ και η Ανόρθωση ισοφάρισε με το Σισέ στο 73′. Η Αλκή έμεινε στους 15 βαθμούς.

Νίκη με ανατροπή και για τη Δόξα, εκτός έδρας επί του Ερμή. 2-1 το αποτέλεσμα για την ομάδα της Δόξας που ανέβηκε στην 6η θέση με 22 βαθμούς αφήνοντας τον αντίπαλο της στους 13 βαθμούς.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ με το Ράντου στο 10ο λεπτό. Η Δόξα έφτασε στη νίκη χάρις στο 7ο τέρμα του Σαντίκ στο Πρωτάθλημα στο 73ο λεπτό και του Ασαμόα στο 86ο λεπτό.

Στο “Στέλιος Κυριακίδης” στην Πάφο η τοπική ομάδα και ο Εθνικός Άχνας εξήλθαν ισόπαλοι 0-0 και πήραν από ένα βαθμό.

Η Πάφος ανέβηκε στους 20 βαθμούς και ο Εθνικός στους 6.