Ισόπαλες Dynamo – Ομόνοια

Η Ομόνοια πέτυχε σήμερα ισοπαλία 2-2 με τη Dynamo Μόσχας, στη Ρωσία, σκορ το οποίο της επιτρέπει να διεκδικήσει με αξιώσεις την πρόκριση της στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Ομόνοια προηγήθηκε δύο φορές και θα μπορούσε να πάρει τη νίκη αν αξιοποιούσε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 62` μετά την αποβολή του Κοκόριν με δεύτερη κίτρινη κάρτα, όμως οι Ρώσοι κατάφεραν στο τέλος να πάρουν την ισοπαλία, η οποία βέβαια δίνει στην Ομόνοια προβάδισμα για την πρόκριση ενόψει του επαναληπτικού στο ΓΣΠ σε μια βδιομάδα.

Το σκορ για την Ομόνοια άνοιξε ο Λομπχανίζτε μόλις στο 2ο λεπτό.

Η Ντιναμό κατάφερε να ισοφαρίσει στο 33` με το 1-1 να αποτελεί το σκορ του α` ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Ομόνοια κατάφερε να πάρει εκ νέου το προβάδισμα με γκολ του Φοφανά στο 59`, ωστόσο οι Ρώσοι, οι οποίοι έπαιζαν από το 62` με δέκα ποδοσφαιριστές, ισοφάρισαν στο 72` με τον Μπέτνερ.

Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί την Πέμπτη 28 Αυγούστου στο ΓΣΠ στις 19:00.