H Δόξα Κατωκοπιάς νίκησε εκτός έδρας τον Εθνικό Άχνας με 1-0 (Video)

Σημαντική εκτός έδρας νίκη επί του Εθνικού Άχνας πέτυχε η Δόξα Κατωκοπιάς σε αγώνα για της 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Με τη νίκη της αυτή η Δόξα ανέβηκε στους 17 βαθμούς, αφήνοντας τον Εθνικό στους 8 βαθμούς.

Το τέρμα που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα το πέτυχε ο Σαντίκ στο 22ο λεπτό. Χαμένο πέναλτι για τον Εθνικό στο 10′ με τον τερματοφύλακα της Δόξας Σισκόφσκι αποκρούει την εκτέλεση του Φόλπρεχτ. Με δέκα ποδοσφαιριστές αγωνίστηκε η Δόξα από το 33ο λεπτό λόγω αποβολής του Τραϊτσέφσκι.

Η 15η αγωνιστική θα συνεχιστεί την Τετάρτη 5 Ιανουαρίου με τους αγώνες της Πάφου με την Ομόνοια (17:00) και της ΠΑΕΕΚ με τον ΑΠΟΕΛ (19:00).

Έχουν αναβληθεί μέχρι στιγμής οι ακόλουθοι τρεις αγώνες:

Ολυμπιακός – ΑΕΚ (9 Φεβρουαρίου, 17:00)
Ανόρθωση – Άρης (10 Φεβρουαρίου, 19:00)
Απόλλων – ΑΕΛ (η ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα θα ανακοινωθεί σε μεταγενέστερο στάδιο)