Europa League: Το ΑΠΟΕΛ απέκλεισε τη Hapoel Be’er Sheva με 3-1

Το ΑΠΟΕΛ απέκλεισε με ανατροπή τη Hapoel Be’er Sheva και συνεχίζει στα play-off του Europa League.

Επόμενος αντίπαλος των πρωταθλητών μας σε διπλούς αγώνες η Αστάνα Καζακστάν.

Μετά το 2-2 στο Ισραήλ το ΑΠΟΕΛ νίκησε σήμερα στο Στάδιο ΓΣΠ με 3-1 και πέρασε με συνολικό σκορ 5-3.

Στο 19ο λεπτό ο Μπασάντ από κοντά έδωσε προβάδισμα στους Ισραηλινούς.

Η ισοφάριση για το ΑΠΟΕΛ ήρθε στο 64ο λεπτό. Κόρνερ του Νσούε, μελέ στην περιοχή της φιλοξενούμενης ομάδας και ο Καζού από κοντά με την βοήθεια του Ογκού έστειλε την μπάλα στα δίκτυα (1-1).

Στο 80ο λεπτό ο Σόουζα πέτυχε το 2-1 για το ΑΠΟΕΛ και στις καθυστερήσεις ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το 3-1.

Το ΑΠΟΕΛ αγωνίστηκε με τους Βάτερμαν, Καζού, Νσούε, Καρλάο, Βούρος, Σόουζα, Μοράις, Τάμαρι (82’ Μιλάνοφ), Ντε Βινσέντι, Ζαχίντ (75’ Γκέντσογλου), Σάλαι (88’ Ιωάννου).

Ο σημερινός αγώνας ήταν ο έκτος για το ΑΠΟΕΛ στην Ευρώπη. Συνοπτικά όλα τα αποτελέσματα: