Champions League: ΑΠΟΕΛ Vs Τότεναμ 0-3 (Video highlights)

Η πολύ καλή προσπάθεια των παικτών του ΑΠΟΕΛ σε μεγάλα διαστήματα του αγώνα, δεν ήταν αρκετή για να αποτρέψουν την ήττα με 3-0 από την Τότεναμ στο ΓΣΠ σε αγώνα για τη 2η αγωνιστικών των ομίλων του Champions Leauge.

Το ΑΠΟΕΛ έφτιαξε πρώτο ευκαιρίες, είχε δοκάρι με τον Ντε Καμάργκο αλλά η Τότεναμ σκόραρε πριν τελειώσει το ημίχρονο με το Χάρι Κέιν (39′) και πήρε προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, άλλα δύο τέρματα από τον Άγγλο διεθνή επιθετικό στο 62′ και στο 67′ διαμόρφωσαν το τελικό 3-0 και ενώ είχαν προηγηθεί δυο καλές ευκαιρίες του ΑΠΟΕΛ με τους Αλωνεύτη και Σαλλάι για την ισοφάριση, πριν σημειωθεί το 2-0.

Η Τότεναμ ανέβηκε στους 6 βαθμούς, όσους έχει και η Ρεάλ Μαδρίτης που νίκησε εκτός έδρα με 3-1 την Ντόρτμουντ.

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Βούρος, Ρουέδα, Καρλάο, Λάγο, Μοράις (84′ Αλεξάνδρου), Βινίσιους, Ζαχίντ, Σαλλάι (63′ Μακρής), Αλωνεύτης (75′ Φαρίας), Ντε Καμάργκο.