Στη κορυφή ο Απόλλωνας μετά τη νίκη 4-0 με το ΑΠΟΕΛ

Με ένα εντυπωσιακό πέρασμα από το στάδιο ΓΣΠ, ο Απόλλωνας βρέθηκε στη κορυφή της βαθμολογίας αφού κατατρόπωσε το ΑΠΟΕΛ με 4-0.

Με τον αποψινό αγώνα που αφορούσε το πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκαν οι εκκρεμότητες του Πρωταθλήματος Cyta και οι ομάδες συνεχίζουν στο φινάλε της πρώτης φάσης με τον ίδιο αριθμό αγώνων.

Με τη σπουδαία του νίκη ο Απόλλωνας έφτασε στους 49 βαθμούς και πέρασε επικεφαλής της κούρσας με ένα βαθμό διαφορά από το ΑΠΟΕΛ.

Στο 4ο λεπτό ο Ζελάγια άνοιξε το σκορ, στο 10ο ο Γιάκολις πέτυχε το 2-0 και στο 14ο ο Παπουλής το 3-0, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο 49ο λεπτό ο Μαγκλίτσα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο εντυπωσιακό 4-0 για τον Απόλλωνα που συνεχίζει αήττητος μετά από 21 αγωνιστικές.