Πρωτάθλημα Cyta: Πρώτη νίκη για ΑΠΟΕΛ (Video)

Η ΑΕΚ πέτυχε τη δεύτερη της νίκη στο Πρωτάθλημα Cyta, 1-0 τον Ολυμπιακό, και με 8 βαθμούς ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Ο Τρισκόφσκι με πέναλτι στο 72ο λεπτό πέτυχε το νικητήριο τέρμα της ΑΕΚ με πέναλτι.

Ο Ολυμπιακός αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 55′ λόγω αποβολής του Σαμπίνια με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα Cyta πέτυχε το ΑΠΟΕΛ. Νίκησε με 1-0 την ΠΑΕΕΚ στο ΓΣΠ, αναγκάζοντας την στην πρώτη της ήττα στο Πρωτάθλημα.

Ο Λούκας Σόουζα στο 80′ πέτυχε το γκολ του ΑΠΟΕΛ. Με δέκα ποδοσφαιριστές από το 5ο λεπτό αγωνίστηκε η ΠΑΕΕΚ λόγω αποβολής του Σουμαόρο. Με δέκα ολοκλήρωσε τον αγώνα και το ΑΠΟΕΛ αφού στο 76ο λεπτό αποβλήθηκε ο Οκριασβίλι.

Χαμένο πέναλτι για τους νικητές στο πρώτο ημίχρονο με τον Μάγκλιτσα να σουτάρει ψηλά έξω.