Ποδόσφαιρο: Νίκες για ΑΕΛ και ΑΠΟΕΛ – Ισοπαλία για την Ανόρθωση

Το ΑΠΟΕΛ πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Δόξας και παρέμεινε για άλλη μια αγωνιστική στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Σε αγώνα που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο για τη 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta, το ΑΠΟΕΛ πήρε τη νίκη με 2-1 από τέρματα του Ζαχίντ στο 60ο λεπτό και του Νατέλ στο 78ο και ανέβηκε στους 35 βαθμούς έναντι 34 της ΑΕΛ.

Η Δόξα, που μείωσε με τον Παβλόφ στο 82, παρέμεινε στους 14 βαθμούς και στην 8η θέση μαζί με την Πάφο και την Αλκή.

Η ΑΕΛ, με τέρμα του Ανδρέα Μακρή με σουτ έξω από την περιοχή στο 55ο λεπτό,  πήρε πολύ σημαντική νίκη με αντίπαλο την Πάφο στο Τσίρειο.

Ο αγώνας ήταν για τη 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta και με τη νίκη της αυτή, η ΑΕΛ ανέβηκε στους 34 βαθμούς ενώ η Πάφος έμεινε στους 15.

Σημαντικός βαθμός για την Αλκή μέσα στην έδρα της Ανόρθωσης.

0-0 το τελικό αποτέλεσμα με το οποίο η Αλκή ανέβηκε στους 14 βαθμούς και στην 9η θέση ενώ η Ανόρθωση παρέμεινε τέταρτη με 24 βαθμούς.