Ο Ερμής κατέκτησε το Super Cup

O Ερμής Αραδίππου κατέκτησε τον  πρώτο τίτλο της χρονιάς που είναι και ο πρώτος στην ιστορία του Σωματείου, κερδίζοντας με 2-1 τον ΑΠΟΕΛ για το Super Cup στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Η ομάδα του Ερμή η οποία συμμετείχε για πρώτη φορά στο θεσμό του Super Cup, ως περσινή φιναλίστ του Κυπέλλου, άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Μπελούσσο, με το 1-0 να αποτελεί και το σκορ του α` ημιχρόνου.

Δραματικό ήταν το παιχνίδι στις καθυστερήσεις του αγώνα όπου ο ΑΠΟΕΛ στο 90`+2` κατάφερε να ισοφαρίσει μετά από αυτογκόλ του Ζάρκοβιτς.

Ωστόσο η ομάδα του Νίκου Παναγιώτου χτύπησε στην εκπνοή του αγώνα (90`+5`) με τον Ταραλίδη να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ και να χαρίζει στον Ερμή τον πρώτο τίτλο της ιστορίας του.

Check Also

Τελούνται σήμερα τα εγκαίνια του νέου γηπέδου στη Λεμεσό

Με αποκορύφωμα τα εγκαίνια του νέου γηπέδου, ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Αναστασιάδης πραγματοποιεί σήμερα, …

O Κριστιάνο Ρονάλντο είναι ο μοναδικός από τους 831 παίκτες στο Μουντιάλ χωρίς… ομάδα

Η Πορτογαλία ξεκινά το ταξίδι της στο φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο στον 8ο όμιλο, με πρώτο …