Ο Ερμής κατέκτησε το Super Cup

O Ερμής Αραδίππου κατέκτησε τον  πρώτο τίτλο της χρονιάς που είναι και ο πρώτος στην ιστορία του Σωματείου, κερδίζοντας με 2-1 τον ΑΠΟΕΛ για το Super Cup στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Η ομάδα του Ερμή η οποία συμμετείχε για πρώτη φορά στο θεσμό του Super Cup, ως περσινή φιναλίστ του Κυπέλλου, άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Μπελούσσο, με το 1-0 να αποτελεί και το σκορ του α` ημιχρόνου.

Δραματικό ήταν το παιχνίδι στις καθυστερήσεις του αγώνα όπου ο ΑΠΟΕΛ στο 90`+2` κατάφερε να ισοφαρίσει μετά από αυτογκόλ του Ζάρκοβιτς.

Ωστόσο η ομάδα του Νίκου Παναγιώτου χτύπησε στην εκπνοή του αγώνα (90`+5`) με τον Ταραλίδη να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ και να χαρίζει στον Ερμή τον πρώτο τίτλο της ιστορίας του.