Νίκη της Ανόρθωσης επί της Ομόνοιας με 3-1

Με νίκη της Ανόρθωσης επί της Ομόνοιας με 3-1 στο Στάδιο «Αντώνης Παπαδόπουλος» ολοκληρώθηκε το πρώτο χρονικά παιχνίδι του νέου Πρωταθλήματος.

Η Ανόρθωση άνοιξε το σκορ από γκολ του Τζέισον Δημητρίου στο 62′ με μακρινό δυνατό σουτ. Στο 86′ ο Γκιγκίεβιτς ισοφαρίζει σε 1-1 για την Ομόνοια.

Στις καθυστερήσεις ο Κολαούτι με κεφαλιά δίνει προβάδισμα (2-1) στην Ανόρθωση. Προηγήθηκε σουτ του Φοφάνα στο δοκάρι. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κολαούτι πετυχαίνει το 3-1.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Βαλβέρδε, Άντιτς, Αβραάμ, Αλέξα, Δημητρίου, Μάκος, Οχαγιόν, Γκαρσία, Οκκάς, Φοφάνα (90′ Κάλβο), Κολαούτι (90′ Σουσιάν).

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Θερβέρα, Σκαραμοτσίνο, Αλαμπί, Αντράντε, Σοάρες (79′ Τέιλορ), Ασίς, Λεάντρο, Εφραίμ (46′ Γκιγκίεβιτς), Πλατινί, Σκέμπρι.