Νέα Σαλαμίνα Vs Απόλλων 1-1 και ΑΠΟΕΛ Vs Ανόρθωση 0-0 (Video)

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο χθεσινοβραδινός αγώνας στη Λάρνακα μεταξύ της Νέας Σαλαμίνας με τον Απόλλωνα για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο 43ο λεπτό ο Απόλλων άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Ντιγκινί (12ο φετινό γκολ για τον ποδοσφαιριστή). Στο 66ο λεπτό η Σαλαμίνα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ντανίλο (7ο φετινό).

Ο Απόλλωνας ανέβηκε ξανά στην κορυφή με 44 βαθμούς, στους 25 βαθμούς η Νέα Σαλαμίνα που ανέβηκε στην 7η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Βασιλείου στο 78ο λεπτό.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε με 3-0 ο Απόλλων.

Στον πρώτο χρονικά αγώνα της Κυριακής, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής, ΑΠΟΕΛ – Ανόρθωση έμειναν στο 0-0 στο Στάδιο ΓΣΠ.

Μετά την ισοπαλία το ΑΠΟΕΛ έφτασε στους 24 βαθμούς σε 20 αγώνες και η Ανόρθωση στους 40 βαθμούς αλλά σε 21 αγώνες.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε με 2-0 η Ανόρθωση.