Μεγάλη επιτυχία του Ερμή επί του ΑΠΟΕΛ

Σημαντική νίκη πέτυχε σήμερα ο Ερμής επί του ΑΠΟΕΛ, πετυχαίνοντας την 5η συνεχόμενη του νίκη στο Πρωτάθλημα και με 15 βαθμούς, βρίσκεται με τον Απόλλωνα στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

2-0 το σκορ για την ομάδα του Ερμή, η οποία ανάγκασε το ΑΠΟΕΛ στη δεύτερη του ήττα στο Πρωτάθλημα.

Το ΑΠΟΕΛ έμεινε στους 10 βαθμούς, πέντε μακριά από τους πρωτοπόρους, σύμφωνα με την ΚΟΠ.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο με δύο τέρματα του Ενρίκε. Ο αρχηγός του Ερμή σκόραρε πρώτα  στο 81′ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων  με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Στέλιος Δημητρίου από το Μοράις.

Επίσης  ο Απόλλωνας παρέμεινε στο δρόμο των επιτυχιών ο αφού  νίκησε απόψε την ΑΕΚ Κουκλιών με 4-0.

Αυτή ήταν η πέμπτη νίκη της ομάδας της Λεμεσού στο Πρωτάθλημα, αποτέλεσμα το οποίο τη διατηρεί στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Σύμφωνα με την ΚΟΠ, ο Γκαστόν Σανγκόι στο 23′ άνοιξε το σκορ, για να πετύχει το 2-0 στο 35′ ο Παπουλής.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας πέτυχε άλλα δύο τέρματα με τον Γκαρσία. Ο Ισπανός επιθετικός σκόραρε πρώτα στο 58′ και στη συνέχεια στο 82′ με πέναλτι.

Στο τρίτο αγώνα η Δόξα νίκησε την ΑΛΚΗ με 4-0.