Η Ομόνοια νίκησε 3-1 την Σαλαμίνα εκτός έδρας – Δόξα Vs ΑΕΚ 1-3 (Videos)

Με νίκη της ΑΕΚ άνοιξε σήμερα η αυλαία της 9ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta.

Σε παιχνίδι που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο νίκησε με 3-1 τη Δόξα Κατωκοπιάς και ανέβηκε στην κορυφή με 19 βαθμούς.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Φλοριάν ο οποίο πέτυχε άλλα δύο γκολ, φτάνοντας στα εννέα. Άνοιξε το σκορ στο 14΄ και διαμόρφωσε το αποτέλεσμα στο 70ο λεπτό.

Προηγήθηκε η ισοφάριση της Δόξας με τον Ασαμόα στο 36΄ και το δεύτερο γκολ της ΑΕΚ με τον Καταλά στο 53΄.

Νέα Σαλαμίνα – Ομόνοια…1-3
Εκτός έδρας νίκη και για την Ομόνοια, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 36ο λεπτό με τον Πόλιανετς και ο Μαργκάσα τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 1-1 για την Ομόνοια.

Στο 83′ ο Νταρμπισαϊαρ με πέναλτι πέτυχε το 2-1 για την Ομόνοια και στο 90ο λεπτό ο Λόπες διαμόρφωσε το 3-1.