Η Μπάγερν νίκησε 3-2 την Μπαρτσελόνα αλλά δεν προκρίνεται στον τελικό (Video)

Η Μπάγερν επικράτησε 3-2 της Μπαρτσελόνα στο Μόναχο, όμως οι Καταλανοί είναι αυτοί που θα βρεθούν στον τελικό του Βερολίνου, μετά το υπέρ τους 3-0 στο πρώτο ματς.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα έκανε την ανατροπή στο 2ο ημίχρονο και εκμεταλλευόμενη το γεγονός ότι η Μπαρτσελόνα… παράτησε το παιχνίδι, σημείωσε δύο γκολ και επικράτησε 3-2. Όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίωρο όταν η ομάδα του Λουίς Ενρίκε, ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0 διαμορφώνοντας το 1-2, το οποίο την έστελνε ουσιαστικά στο Βερολίνο από τα πρώτα 45 λεπτά.

Το παιχνίδι δεν θα μπορούσε να ξεκινήσει με καλύτερο ρυθμό. Στο 5ο λεπτό ο Ράκιτιτς θέλησε να δει σε τι κατάσταση βρισκόταν ο Νόιερ με τον Γερμανό να αποκρούει το σουτ του άσου της Μπαρτσελόνα. Δύο λεπτά μετά, ατομική ενέργεια του Λεβαντόφσκι έφερε ως κέρδος ένα κόρνερ και από την εκτέλεσή του ο Μπενάτια με κεφαλιά, νίκησε τον Τερ Στέγκεν για το 1-0.