Αρης Vs Απόλλωνας 2-2 (Video)

Παιχνίδι με δραματική εξέλιξη έγινε στο Τσίρειο Στάδιο μεταξύ του Άρη και του Απόλλωνα.

2-2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα, με τον Άρη να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-0 μέχρι το 86ο λεπτό και τον Απόλλωνα να ισοφαρίζει, παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 52ο λεπτό με κεφαλιά του Μαραγκουδάκη ενώ το 2-0 το πέτυχε ο Πούλπο Γκονζάλες στο 76ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο 86ο λεπτό ο Γιώργος Κολοκούδιας με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος μείωσε σε 2-1 για τον Απόλλωνα για να διαμορφώσει ο ίδιος ποδοσφαιριστής το 2-2 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Ο Απόλλωνας αγωνίστηκε από το πρώτο ημίχρονο με δέκα ποδοσφαιριστές λογω αποβολής του Μέζγκα στο 40ο λεπτό.

Ο Άρης ανέβηκε στους 19 βαθμούς και ο Απόλλωνας στους 27.