Αποτελέσματα σημερινών ποδοσφαιρικών αγώνων

Νίκη  του ΑΠΟΕΛ  επί του Άρη που το ανεβάζει στους 37 βαθμούς και στην 3η θέση.

3-1 το σκορ για τους γαλαζοκίτρινους, οι οποίοι πέτυχαν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη αφού στην προηγούμενη αγωνιστική είχαν επικρατήσει με 3-1 της Νέας Σαλαμίνας.

Ο Άρης προηγήθηκε στο σκορ με το Μίχαϊ Ντίνα στο 21`. Ο Ντίνα σκόραρε με κοντινό πλασέ μετά από πάσα του Κονσεϊσάο.

Το τελικό 3-1 για το ΑΠΟΕΛ διαμόρφωσε ο Βινίσιους με σουτ μέσα από την περιοχή στο 73`.

Μεγάλη η νίκη της Ομόνοιας η οποία επέστρεψε στις επιτυχίες, μετά την ήττα από τον Απόλλωνα στην προηγούμενη αγωνιστική.

Η Ομόνοια νίκησε την Αλκή με 5-0 στο ΓΣΠ και ανέβηκε στους 33 βαθμούς, ένα λιγότερο από την Ανόρθωση που είναι στην 5η θέση.

Ο Γκιγκίεβιτς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια στο 15ο λεπτό για να πετύχει το 2-0 ο Πλατινί στο 40ο λεπτό.

Τα υπόλοιπα τρία τέρματα της Ομόνοιας σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 69ο λεπτό ο Σερτζίνιο με πέναλτι πέτυχε το 3-0 για την Ομόνοια, με την Αλκή να μένει με δέκα ποδοσφαιριστές αφού αποβλήθηκε ο Καστάνας.

Στο 71′ ο Ρενάτο Μαργκάσα πέτυχε το 4-0 για να διαμορφώσει το τελικό 5-0 ο Σκέμπρι στο 76ο λεπτό.