Αναχωρεί για Φρανκφούρτη ο ΑΠΟΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ αναχωρεί αύριο το πρωί για την Φρανκφούρτη όπου την Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου θα αντιμετωπίσει την Eintracht Frankfurt στο φινάλε της φάσης των ομίλων του UEFA Europa League.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα των «γαλαζοκιτρίνων», το πρόγραμμα του ΑΠΟΕΛ ενόψει του τελευταίου αγώνα για την φάση των ομίλων του UΕFA Europa League είναι το ακόλουθο:

Τετάρτη 11/12/2013: 09:40 Αναχώρηση επίσημης αποστολής από το αεροδρόμιο Λάρνακας με ναυλωμένη πτήση, 12:40 Άφιξη της ομάδας στη Φρανκφούρτη, 18:00 Συνέντευξη τύπου Γιώργου Δώνη, 18:30 Προπόνηση (ανοιχτή για τα πρώτα 15 λεπτά).

Πέμπτη 12/12/2013: 19:00 Έναρξη Αγώνα

Παρασκευή 13/12/2013: 11:00 Πρωινή προπόνηση, 16:00 Αναχώρηση για Κύπρο με ναυλωμένη πτήση, 21:00 Άφιξη στη Λάρνακα

Στο μεταξύ, δύο νίκες και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των αντιπάλων του ΑΠΟΕΛ στους ομίλους του Europa League.

Την Κυριακή 8 Δεκεμβρίου, η Maccabi Tel Aviv νίκησε εκτός έδρας την Beitar Jerusalem με 2-1. Για τους νικητές σκόραραν οι Prica (2) και Itzhaki (40). Μείωσε στο 83’ ο Anicezio.

Η Eintracht έχασε στην έδρα της από την Hoffenheim με 1-2. Το σκορ άνοιξε στο 46’ ο Schipplock και 2 λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Joselu. Ο Firmino στο 51’ χάρισε την νίκη στους φιλοξενούμενους.

Η Bordeaux που υποδέχτηκε την τρίτη του Γαλλικού Πρωταθλήματος Lille νίκησε 1-0 με αυτογκόλ του Kjaer στο 28’.