Άρης Vs Ομόνοια 2-2, Ανόρθωση Vs Ολυμπιακός 5-1, Δόξα Vs Εθνικός 4-2 (Videos)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καμαρά που πέτυχε τρία τέρματα, η Ανόρθωση νίκησε τον Ολυμπιακό με 5-1 στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” και με 23 βαθμούς πέρασε στην πρώτη θέση με ένα βαθμό περισσότερο από την ΑΕΚ που έχει αγώνα λιγότερο.

Ο Ολυμπιακός έμεινε στους 11 βαθμούς.

Ο Ντουγκλάο άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό για να πετύχει το 2-0 ο Ράγιος στο 51′. Ο Τόρες μείωσε σε 2-1 στο 68′ και στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Καμαρά. Με τρία τέρματα στο 70′, στο 75′ και στο 88′ διαμόρφωσε το τελικό 5-1 χαρίζοντας στην ομάδα του μια μεγάλη νίκη.

Στο Μακάρειο Στάδιο, Δόξα Κατωκοπιάς νίκησε με 4-2 τον Εθνικός Άχνας και βελτίωσε ακόμη περισσότερο τη βαθμολογική της συγκομιδή.

Η Δόξα ανέβηκε στους 16 βαθμούς ενώ ο Εθνικός έμεινε τελευταίος με 5.

Ο Στόιτσεφ άνοιξε το σκορ για τον Εθνικό στο 27ο λεπτό. Στο ξεκίνημα του Β’ ημιχρόνου από τέρματα των Ζατλ (47′) και Σαντίκ (52′) η Δόξα πήρε προβάδισμα στο σκορ για να ισοφαρίσει ο Παπαγεωργίου για τον Εθνικό στο 72′ με πολύ όμορφο σουτ.

Ο Στέφανος Μουκτάρης έδωσε προβάδισμα στη Δόξα σκοράροντας στο 76ο λεπό με κεφαλιά για να διαμορφώσει το τελικό 4-2 ο Σαντίκ στο 82΄.

Στο Τσίρειο Στάδιο, Άρης και Ομόνοια πέτυχαν από δύο τέρματα και πήραν από ένα βαθμό. Ο Ντάρμπισαϊρ άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 36′ και ο Φράγκος ισοφάρισε 1-1 στο 39′. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε το 2-1 για τον Άρη στο 59′. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Μαρκάσα στο 69′.