Europa League: Ηττήθηκε ο Απόλλωνας

Με ήττα επέστρεψε ο Απόλλωνας στη 4η αγωνιστική των ομίλωντου Europa League.

Αντίπαλος του,  η γερμανική Γκλάντμπαχ, από την οποία ηττήθηκε με 2-0 στο Στάδιο ΓΣΠ.

Ο Απόλλωνας  δημιούργησε τις προϋποθέσεις για να ανοίξει πρώτη το σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η γερμανική ομάδα άνοιξε πρώτη το σκορ και έφτασε τελικά στη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 56` με τον Ράφαελ και στο 90` ο Χέρμαν διαμόρφωσε το 2-0.

Ο Απόλλωνας αγωνίστηκε με τους Βάλε, Μούλντερ (67΄ Παπουλή), Μερκή, Ρομπέρ, Αγγελή, Μεριέμ, Γουίλερ, Χαμτανί, Φάρλει, Τουράμ, Γκιέ (60΄ Στυλιανού – 65΄ Λόπες).

Ο αγώνας αυτός ήταν ο δεύτερος εντός έδρας στη διοργάνωση. Στον πρώτο της αγώνα, η ομάδα της Λεμεσού είχε νικήσει με 3-2 τη Ζυρίχη για να ακολουθήσουν δύο εκτός έδρας ήττες από τη Βιγιαρεάλ και Γκλάντμπαχ αντίστοιχα.

Στον άλλο σημερινό αγώνα του 1ου ομίλου η Ζυρίχη κέρδισε 3-2 τη Βιγιαρεάλ.

Στη βαθμολογία προηγείται η Γκλάνμπαχ με 8 βαθμούς και ακολουθούν: Βιγιαρεάλ 7, Ζυρίχη 4, Απόλλωνας 3.

Στην επόμενη αγωνιστική (27/11) θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις Ζυρίχη – Απόλλωνας και Βιγιαρεάλ – Γκλάνμπαχ.