Europa League: Έβερτον Vs Απόλλωνας 2-2 (Video highlights)

Στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Europa League οι «γαλάζιοι» παρουσίασαν εξαιρετικό αγωνιστικό πρόσωπο στο Λίβερπουλ και το 2-2 επιβράβευσε την προσπάθεια τους.

Στο 12’ ο Σαρδινέρο άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα (που ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι) και στο 21΄ο Ρούνει ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους.

Στο 66΄ Βλάσιτς έβαλε μπροστά (2-1) την Έβερτον και ο Απόλλωνας έφτασε στο 2-2 με τον Γιούστε δύο λεπτά πριν από το φινάλε.

Στο 86ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ρομπέρζ και ο Απόλλωνας ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Ισόπαλος (1-1) τέλειωσε και ο άλλος αποψινός αγώνας του ομίλου μεταξύ της Λιόν με την Αταλάντα.

Η Αταλάντα προηγείται με 4 βαθμούς, ακολουθούν με 2 βαθμούς Απόλλωνας, Λιόν και τελευταία η Έβερτον με 1 βαθμό.