AΠΟΕΛ Vs Ομόνοια 1-0, ΑΕΛ – ΑΕΚ 2-1 (Videos)

Με γκολ του Εμπεσίλιο στο 4ο λεπτό το ΑΠΟΕΛ νίκησε χθες με 1-0 την Ομόνοια στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος Cyta.

Το ΑΠΟΕΛ με την επιτυχία του έφτασε στους 71 βαθμούς, παρέμεινε στους 54 βαθμούς η Ομόνοια.

Σε συνδυασμό με την ήττα χθες του Απόλλωνα από την Ανόρθωση και τη σημερινή ήττα της ΑΕΚ από την ΑΕΛ, το ΑΠΟΕΛ αύξησε τις αποστάσεις στην κορυφή αφού ξέφυγε επτά βαθμούς από τον Απόλλωνα και εννέα από την ΑΕΚ.

Μετά από ένα δραματικό αγώνα, η ΑΕΛ νίκησε με 2-1 την ΑΕΚ στο Τσίρειο και την πλησίασε στους 4 βαθμούς.

Ο Αρουαμπαρένα ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής με δύο τέρματα, το δεύτερο και νικητήριο στις καθυστερήσεις. Το πρώτο τέρμα το πέτυχε στο 18′ και ισοφάρισε η ΑΕΚ με τον Φλοριάν στο 33′.

**Για το δεύτερο όμιλο σε σημερινό παιχνίδι ο Ερμής Αραδίππου νίκησε στη Λάρνακα με 2-1 τον Άρη και έφτασε στους 41 βαθμούς, έμεινε στους 30 ο Άρης.