Το ΑΠΟΕΛ νίκησε τον Ερμή Αραδίππου 5 – 1 εκτός έδρας (Video)

Με ευρεία νίκη (5-1) του ΑΠΟΕΛ επί του Ερμή Αραδίππου ολοκληρώθηκε ο χθεσινός αγώνας στο Στάδιο Αμμόχωστος – Επιστροφή.

Το ΑΠΟΕΛ ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικό στο πρώτο ημίχρονο όπου πέτυχε τέσσερα τέρματα σε 31 λεπτά και πάει με την καλύτερη ψυχολογία για τον επαναληπτικό της ερχόμενης Τετάρτης με την Αστάνα στο Στάδιο ΓΣΠ.

Στο 9΄ο Ντε Βινσέντι μετά από σέντρα του Χαραλαμπίδη με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για το ΑΠΟΕΛ.

Στο 18′ ο Λεάλ πέτυχε το 2-0 μετά από μπαλιά του Ντε Βινσέντι και στο 26′ ο Στίλιτς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 31′ ο Λεάλ πέτυχε το 4-0 για το ΑΠΟΕΛ, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο 56′ ο Βασιλόγιαννης μείωσε σε 1-4 για τον Ερμή και στο 63′ ο Κωνσταντίνος Χαραλαμπίδης διαμόρφωσε το 5-1 για το ΑΠΟΕΛ.

Στην επόμενη αγωνιστική το ΑΠΟΕΛ θα φιλοξενήσει την Πάφο και ο Ερμής θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Άρη.

ermis-apoel 1h ag cfa from CFA Administrator on Vimeo.