Το ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε με 3-0 από την Tottenham στο Wembley

Το ταξίδι του ΑΠΟΕΛ στο UEFA Champions League τελείωσε μετά την ήττα με 3-0 από την Tottenham στο Wembley.

Η ποιότητα των αντιπάλων στο πρώτο ημίχρονο έδωσε σοβαρό προβάδισμα στους γηπεδούχους με το 2-0 και ο βελτιωμένος ΑΠΟΕΛ του δεύτερου ημιχρόνου δεν μπόρεσε τελικά να κάνει την υπέρβαση.

Πλέον η προσοχή στρέφεται εξ´ολοκληρου στο πρωτάθλημα.

Tottenham Hotspur: Vorm, Aurier, Sanchez, Foyth, Rose (70΄ Γουόλκερ) Winks, Sissoko, Dele (88΄ Στέρλινγκ) Nkoudou, Son (65΄ Ντεμπέλε), Llorente

APOEL FC: Πέρεζ, Βούρος, Ρουέδα, Καρλάο, Λάγο, Μοράις, Βινίσιους (46΄ Σάλαϊ) Εμπεσίλιο, Ζαχίντ, Αλωνεύτης (75΄ Ντε Καμάργκο) Ποτέ (81΄ Αντωνίου)

Κίτρινες: Οριέ, Ρόουζ – Σάλαϊ, Ρουέδα

Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 3-2 την Ντόρτμουντ.

Πρώτη στην τελική κατάταξη η Τότεναμ με 16 βαθμούς και δεύτερη η Ρεάλ Μαδρίτης με 13 βαθμούς που περνούν στην επόμενη φάση.

Στην τρίτη θέση τερμάτισε η Ντόρτμουντ με 2 βαθμούς όσους και το ΑΠΟΕΛ που τερμάτισε στην 4η θέση.