Σημαντική νίκη για το ΑΠΟΕΛ επί της ΑΕΛ με 3-0 (Video)

Σημαντική νίκη για το ΑΠΟΕΛ επί της ΑΕΛ στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

3-0 το σκορ για το ΑΠΟΕΛ, αποτέλεσμα που του επιτρέπει να διατηρήσει τη διαφορά των έξι και επτά βαθμών αντίστοιχα από τον Απόλλωνα και την ΑΕΚ ενώ ξέφυγε οκτώ βαθμούς από τη σημερινή αντίπαλο του.

Ο Βινίσιους με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για το ΑΠΟΕΛ στο 34ο λεπτό, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Το δεύτερο τέρμα του ΑΠΟΕΛ το πέτυχε ο Μοράις στο 78ο λεπτό με πλασέ προ κενής εστίας μετά από πάσα του Βάντερ και λάθος στην άμυνα της ΑΕΛ, για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 ο Ντε Καμάργκο με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Στην επόμενη αγωνιστική η ΑΕΛ θα παίξει με την Ομόνοια (Σάββατο, 17:00, ΓΣΠ) ενώ το ΑΠΟΕΛ θα πάει στο Τσίρειο για να παίξει με τον Απόλλωνα (Δευτέρα, 19:00). Θα μεσολαβήσει για το ΑΠΟΕΛ και ο επαναληπτικός αγώνας του Europa League με την Μπιλμπάο, την Πέμπτη στις 20:00 στο ΓΣΠ.