Σαρωτική νίκη του ΑΠΟΕΛ επί του Απόλλωνα με 5-1

Με τη σαρωτική νίκη του ΑΠΟΕΛ επί του Απόλλωνα με 5-1 , ολοκληρώθηκε σήμερα η 11η αγωνιστική.

Στο ΓΣΠ ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε του Απόλλωνα με το συντριπτικό σκορ 5-1 και έφτασε στους 23 βαθμούς, δύο λιγότερους από την πρωτοπόρο ΑΕΛ. Ο Απόλλωνας έμεινε στους 22 βαθμούς αλλά σε δέκα αγώνες.

Στο 8` το ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ με τον Τάμαρι. Προηγήθηκε απόκρουση πέναλτι του Βάλε σε εκτέλεση του Μοράις.

Στο 45` το ΑΠΟΕΛ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μοράις πέτυχε το 2-0. Αποβλήθηκε ο Βάλε και ο Απόλλωνας συνέχισε με δέκα ποδοσφαιριστές.

Ακολούθως ο Απόλλωνας μείωσε με κεφαλιά του Μάρκοβιτς και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νατέλ με μακρινή εκτέλεση φάουλ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 για το ΑΠΟΕΛ.

Στο 62 ο Τάμαρι πέτυχε το 4-1 και στο 69` ο Ενσούε διαμόρφωσε το 5-1.

Ένωση – ΑΕΚ 2-1

Σημαντική νίκη πέτυχε η Ένωση Νέων Παραλιμνίου, που επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ και έφτασε στους δέκα βαθμούς.

Στο 54ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Ιωάννη Πίττα και στο 89ο λεπτό ο Αντώνης Κουμής πέτυχε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Φλοριάν.

Έμεινε στους 19 βαθμούς η ΑΕΚ αλλά με δύο αγώνες λιγότερους.