Πρωτάθλημα Cyta: ΑΕΚ Vs Απόλλων 3-3 – Σήμερα ΑΠΟΕΛ Vs Πάφος

Μετά από δραματικό αγώνα που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ΑΕΚ και Απολλων εξήλθαν ισόπαλοι 3-3 στο ΑΕΚ Αρένα, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική της Β΄ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta, στον Α΄ όμιλο.

Ο Λέδες στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ και ενώ ο Απόλλων ήταν μπροστά στο σκορ με 3-2.

Ο Πίττας άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα στο 16′, o Γκιούρτσο ισοφάρισε για την ΑΕΚ στο 19΄ και ο Τρισκόφσκι στο 45′ έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΚ με 2-1. Ακολούθησαν δύο τέρματα του Νταμπό στο 57′ και στο 77′, πριν έρθει η ισοφάριση για την ΑΕΚ στην τελευταία φάση του αγώνα.

Ο Απόλλων προηγείται στη βαθμολογια με 51 βαθμούς, ΑΠΟΕΛ και Άρης ακολουθούν με 44, η Ανόρθωση και η ΑΕΚ έχουν 43 και η Πάφος F.C. 39.

Για τον Α΄ όμιλο επίσης, την Κυριακή ο ΑΠΟΕΛ παίζει στις στις 17:00 με την Πάφο και στις 19:00 ο Άρης υποδέχεται την Ανόρθωση.

Για το Β’ όμιλο, η ΑΕΛ νίκησε με 2-0 τον Εθνικό Άχνας με δύο τέρματα του Τσέποβιτς.

Η αγωνιστική στο Β όμιλο θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα με τον αγώνα ΠΑΕΕΚ – Δόξα (19:00).

Την Παρασκευή, ο Ολυμπιακός νίκησε την Ομόνοια με 3-0.

Στο Β’ όμιλο, η ΑΕΛ έχει 38 βαθμούς, Ομόνοια έχει 36 βαθμούς, ο Ολυμπιακός 29, η Δόξα 25, ο Εθνικός 20 και η ΠΑΕΕΚ 15.