Ποδόσφαιρο: Ισοπαλία για Ανόρθωση – ΕΝΠ και ΑΠΟΕΛ – ΑΕΚ

Στους σημερινούς αγώνες στο πλαίσιο της  δεύτερης αγωνιστικής του Β΄ ομίλου για την δεύτερη φάση του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου, Ανόρθωση -ΕΝΠ καθώς και ΑΠΟΕΛ – ΑΕΚ εξήλθαν ισόπαλες. Νίκη έφερε η Αλκή επί του Ερμή με 2’1.

Στο στάδιο  «Αντώνης Παπαδόπουλος»  Ανόρθωση και Ένωση Νέων Παραλιμνίου έμειναν στο  1 – 1.

Τα δύο τέρματα επιτεύχθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Προηγήθηκε η Ανόρθωση στο 36΄ με τον Joao Victor για να ισοφαρίσει το Παραλίμνι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Gonzalo Zarate.

Η  Αλκή επικράτησε 2 – 1 του Ερμή στο «Αμμόχωστος Επιστροφή». Προηγήθηκε ο Ερμής στο 37΄ με τον Bondo για να ισοφαρίσει στο 48΄ με τον Ivan Carlos η Αλκή.

Η Αλκή πήρε τη νίκη στο 68΄ με τον El Hedi Belameiri.

Εξάλλου, στο ημίχρονο ο αγώνα ΑΠΟΕΛ – ΑΕΚ παραμένει στο 0 – 0.

Σε ισοπαλία χωρίς τέρματα υποχρεώθηκε απόψε το ΑΠΟΕΛ από την ΑΕΚ μέσα στο ΓΣΠ.

Με την ισοπαλία αυτή, η οποία είναι η δεύτερη συνεχόμενη για την ομάδα της Λευκωσίας, το ΑΠΟΕΛ έμεινε δύο βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Απόλλωνα και πλέον αναμένει τον μεταξύ τους αγώνα στη Λεμεσό στην επόμενη αγωνιστική, ελπίζοντας σε νίκη που θα τον επαναφέρει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.