Ποδόσφαιρο: Αποτελέσματα των σημερινών αγώνων

Τρεις αγώνες περιλάμβανε το πρόγραμμα του Σαββάτου στο Πρωτάθλημα Cyta, οι δύο από τους οποίους έληξαν ισόπαλοι.

Ανόρθωση – ΑΕΛ 0-0
Ανόρθωση και ΑΕΛ πήραν από ένα βαθμό αφού ο μεταξύ τους αγώνα στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” ολοκληρώθηκε ισόπαλος 0-0.

Η ΑΕΛ παρέμεινε αήττητη ανεβαίνοντας στους 14 βαθμούς ενώ η Ανόρθωση ανέβηκε στους 7 βαθμούς.

Στο 13ο λεπτό ο Ουέλιγκτον της ΑΕΛ εκτέλεσε πέναλτι που απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ανόρθωσης Κόπριβετς.

Άρης – ΑΕΖ 0-0

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση του Άρη με την ΑΕΖ για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta. Οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 0-0 και πήραν από ένα βαθμό.

Ο Άρης, που παραμένει χωρίς νίκη, ανέβηκε στους 4 βαθμούς ένώ η ΑΕΖ έκανε τους βαθμούς της 6.

Εθνικός – Αναγέννηση 5-3

Πολλά τέρματα και συγκινήσεις στον αγώνα του Εθνικού με την Αναγέννηση Δερύνειας.

5-3 το αποτέλεσμα για τον Εθνικό που πήρε την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα και ανέβηκε στους 4 βαθμούς ενώ η Αναγέννηση έμεινε τελευταία με 1 βαθμό.

Ο Εθνικός προηγήθηκε με 4-2 στο ημίχρονο από τέρματα που πέτυχαν ο Κιπιάνι, δύο ο Πιντσέλι με ισάριθμα πέναλτι και Κυπριανού με την Αναγέννηση να μειώνει προσωρινά σε 2-1 και 3-2 με τους Βέσλεμ και Ραφαήλ Αναστασίου.

Ο Φουρτάδο μείωσε στο δεύτερο ημίχρονο σε 4-3 για την Αναγέννηση για να πετύχει το 5-3 για τον Εθνικό ο Ζελάγια.

Χαρακτηριστικό του αγώνα πως ο Εθνικός, που έχει για υπηρεσιακό προπονητή το Γιώτη Εγκωμίτη, έκανε τρεις αναγκαστικές αλλαγές λόγω τραυματισμού πριν συμπληρωθούν 35 λεπτά στον αγώνα.