Πάφος Vs Ομόνοια 1-1 (Video)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta μεταξύ της Πάφος F.C. και της Ομόνοιας.

Οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 1-1 με το σκορ να διαμορφώνεται στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Γκόμεθ να ισοφαρίζει το τέρμα του Βαλακάρι που έδωσε προβάδισμα στην Πάφο στο 19ο λεπτό.

Η ομάδα της Πάφου αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 37ο λεπτό λογω αποβολής του Κβίντα.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Πάφος ανέβηκε στους 22 βαθμούς και η Ομόνοια στους 21.

Αναβλήθηκε ο προγραμματισμένος για την Τετάρτη αγώνας της ΠΑΕΕΚ με τον ΑΠΟΕΛ λόγω κρουσμάτων covid-19 στην ομάδα του ΑΠΟΕΛ.

Για τη 15η αγωνιστική έχει διεξαχθεί μέχρι στιγμής ένας αγώνας, αυτός μεταξύ του Εθνικού Άχνας και της Δόξας (0-1) ενω αναβλήθηκαν επίσης οι αγώνες Απόλλων – ΑΕΛ, Ανόρθωση – Άρης και Ολυμπιακός – ΑΕΚ.