Πάφος Vs ΑΕΛ 0-2 και ΕΝΠ Vs Ερμής 2-0 (Videos)

Η ΑΕΛ συνεχίζει με το απόλυτο των νικών μετά από τέσσερις αγωνιστικές στο Πρωτάθλημα Cyta. Η ομάδα της Λεμεσού πέρασε νικηφόρα και από την Πάφο νικώντας με 2-0 την τοπική ομάδα και με 12 βαθμούς είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Ένας βαθμός σε τρεις αγώνες είναι ο απολογισμός της Πάφου.

Ο Χουράδο άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 48ο λεπτό φτάνοντας τα τρία τέρματα στο Πρωτάθλημα. Ο Ανδρέας Αβραάμ πέτυχε το τελικό 2-0 στο 86ο λεπτό.

Η Ένωση Νέων Παραλιμνίου πέτυχε την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα Cyta.

Σε αγώνα για την 4η αγωνιστική, η ομάδα του Παραλιμνίου νίκησε τον Ερμή με 2-0 και πήρε τους πρώτους της βαθμούς στο Πρωτάθλημα έχοντας δώσει τρεις αγώνες. Στους τρεις βαθμούς μετά από τέσσερις αγώνες έμεινε ο Ερμής.

Ο Ιωάννης Πίττας άνοιξε το σκορ για την ΕΝΠ στο 48′ για να διαμορφώσει το τελικό 2-0 με πέναλτι ο Ρασμούσεν στο 58′.