Ο Εθνικός Άχνας νίκησε 2-0 την Αγία Νάπα

Με σημαντική νίκη του Εθνικού Άχνας ολοκληρώθηκε ο σημερινός αγώνας στο Δασάκι στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής.

Μετά το νικηφόρο 2-0 επί της Αγίας Νάπας έφτασε στους επτά βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι μετά από τέσσερις αγωνιστικές παραμένουν χωρίς βαθμολογικό κέρδος.

Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και ο Εθνικός σε τρεις αγώνες ως γηπεδούχος πανηγύρισε τη δεύτερη του φετινή νίκη.

Στο 27′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Μάριο Ηλία και το πρώτο ημίχρονο έληξε στο ισόπαλο 0-0.

Στο 66′ ο Μάριος Ηλία άνοιξε το σκορ για τον Εθνικό. Το 2-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις με πέναλτι ο Παγιές.

Στην επόμενη αγωνιστική ο Εθνικός θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Απόλλωνα και η Αγία Νάπα θα φιλοξενήσει την Ομόνοια.