Ο Απόλλωνας νίκησε με 3-0 την Αγία Νάπα εκτός έδρας (Video)

Με νίκη του Απόλλωνα με 3-0 επί της Αγίας Νάπας ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο Δημοτικό Στάδιο “Τάσος Μάρκου”.

Με την επιτυχία του ο Απόλλωνας έφτασε στους 14 βαθμούς, ενώ η Αγία Νάπα παρέμεινε στους 2 βαθμούς.

Στο 13′ ο Γκιέ άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα και στο 29′ με κεφαλιά ο Λεάντρο Φρέιρε πέτυχε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αγία Νάπα προσπάθησε να διαφοροποιήσει τα δεδομένα όμως στο 61΄με πέναλτι ο Ντα Σίλβα πέτυχε το 3-0 και ουσιαστικά σφράγισε τη νίκη της ομάδας του.

Σημειώνεται ότι για πρώτη φορά σκόραρε σε φετινό εκτός έδρας παιχνίδι του ο Απόλλωνας και για πρώτη φορά πανηγύρισε νικηφόρο αποτέλεσμα.

*Στην επόμενη αγωνιστική ο Απόλλωνας θα φιλοξενήσει τη Δόξα Κατωκοπιάς και η Αγία Νάπα θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ερμή Αραδίππου.