Ο Απόλλωνας νίκησε εκτός έδρας τον Ερμή με 2-1 (Video)

Με τον αγώνα του Ερμή με τον Απόλλωνα ολοκληρώθηκε σήμερα η 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας για τον Απόλλωνα που επικράτησε με 2-1 και πλησίασε στους δύο βαθμούς την 3η Ανόρθωση και ξέφυγε έξι βαθμούς από την 5η Ομόνοια. Ο Ερμής έμεινε στην 9η θέση με 24 βαθμούς.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς, μόλις στο 5ο λεπτό με πλασέ του Ντίξον ο οποίος πέρασε και το Βάλε.

Άμεση η αντίδραση του Απόλλωνα που κατάφερε να γυρίσει τα σε βάρος του δεδομένα πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

Στο 16ο λεπτό μετά από μακρινό σουτ του Ζοάο Πέδρο και ασταθή απόκρουση του Στυλιανού, ο Μάγκλιτσα με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 22ο λεπτό μετά από ανατροπή του Ζοάο Πέδρο από τον Ντίξον, ο Άλεξ Ντα Σίλβα με πέναλτι πέτυχε το 2-1 για τον Απόλλωνα.

Το σκορ αυτό ήταν το τελικό, παρά την προσπάθεια και των δύο ομάδων στο δεύτερο ημίχρονο για να πετύχουν και άλλα τέρματα, με τον Απόλλωνα να παίρνει τελικά την πολύτιμη νίκη.