Ο Απόλλωνας επικράτησε της Δόξας με 3-1

Ο Απόλλωνας νίκησε τη Δόξα με 3-1 σε αγώνα για την 8η αγωνιστικήςτου Πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας.

Με τη νίκη αυτή ο Απόλλωνας  ανέβηκε στους 18 βαθμούς, παραμένοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο Απόλλωνας πέτυχε δύο τέρματα και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη. Σκόρερ ο Σανγκόι, στο 9ο λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή και στο 18ο με πέναλτι.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (54΄) ο Λόπες πέτυχε με κεφαλιά το τρίτο τέρμα του Απόλλωνα ενώ η Δόξα το μόνο που κατάφερε να πετύχει, ήταν να μειώσει σε 1-3 με όμορφη ατομική ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή του Εμμάνουελ (57΄).

Η Δόξα έμεινε στη 10η θέση της βαθμολογίας με 5 βαθμούς αφού η σημερινή της ήττα ήταν η 5η. Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Χαραλάμπος Σκαπούλλης.