Ο Απόλλωνας επικράτησε με 3-0 επί του Εθνικού Άχνας (Video)

• Ο Παπουλής άνοιξε το σκορ στο 53ο λεπτό και Γιούστε πέτυχε το 2-0 στο 64ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 ο Ζελάγια στο 74΄…

Με νίκη του Απόλλωνα με 3-0 επί του Εθνικού Άχνας στο Τσίρειο Στάδιο ολοκληρώθηκε η 13η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Ο Απόλλωνας ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πέραν των τερμάτων, έχασε και αρκετές άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει. Αποκορύφωμα, ήταν το χαμένο πέναλτι του Ντα Σίλβα στο 45΄ ο οποίος γλύστρισε στην εκτέλεση και έστειλε την μπάλα έξω.

Ο Παπουλής άνοιξε το σκορ στο 53ο λεπτό και Γιούστε πέτυχε το 2-0 στο 64ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 ο Ζελάγια στο 74΄.

Ο Απόλλωνας έφτασε τους 22 βαθμούς σε 10 αγώνες και πέρασε έχοντας τρεις αγώνες λιγότερους από τις ομάδες που είναι στις δύο πρώτες θέσεις με 29 και 27 βαθμούς αντίστοιχα, την ΑΕΚ και την Ανόρθωση.

Ο Εθνικός έμεινε στην τελευταία θέση με 5 βαθμούς.