Ομόνοια vs Ολυμπιακός 1-1 και Ερμής vs ΑΕΛ 2-2 (Videos) – Απόλλων Vs ΑΠΟΕΛ (18:30)

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε σήμερα η αυλαία της 22ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta.

Χρονικά πρώτος, ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο Στάδιο ΓΣΠ όπου Ομόνοια και Ολυμπιακός έμειναν στο ισόπαλο 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν στο σκορ στο 28ο λεπτό με τον Κα και η Ομόνοια ισοφάρισε στο 40ο λεπτό με τον Φώτη Παπουλή.

Η Ομόνοια ανέβηκε στην κορυφή με 44 βαθμούς, όσους και ο Απόλλωνας (αγωνίζεται το Σάββατο) και ο Ολυμπιακός έφτασε στους 25 βαθμούς.

Ισόπαλος, 2-2 έληξε και ο αγώνας του Ερμή Αραδίππου με την ΑΕΛ στο Στάδιο N. Papas Group «Αμμόχωστος – Επιστροφή».

Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ με τον Μαέ στο 34ο λεπτό και ο Ερμής με δύο τέρματα του Ρουσιά (54′, 59′) πήρε προβάδισμα. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε από τον Μηνά Αντωνίου στο 70ο λεπτό.

Στην τρίτη θέση με 42 βαθμούς η ΑΕΛ, έφτασε στους 21 βαθμούς ο Ερμής.