Ομόνοια Vs ΕΝΠ 1-0 και Ερμής Vs ΑΠΟΕΛ 1-0 (Videos)

Δεύτερη σερί νίκη για την Ομόνοια Λευκωσίας με το ίδιο μάλιστα σκορ.

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta, επικράτησε με 1-0 της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου στο Στάδιο ΓΣΠ καί έφτασε στους έξι βαθμούς.

Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα σημείωσε στο 25ο λεπτό ο Νταρμπισαϊάρ.

Η Ομόνοια είχε νικήσει με 1-0 και την Αλκή Ορόκλινης στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος, δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Ένωση.

Η φιλοξενούμενη ομάδα τέλειωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Αμπαρτζουμιάν με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις.

*Νικηφόρο ξεκίνημα για το ΑΠΟΕΛ στο Πρωτάθλημα αφού νίκησε εκτός έδρας τον Ερμή με 1-0. Ο Νούνο Μοράις με πέναλτι στο 24ο λεπτό πέτυχε το τέρμα που καθόρισε το αποτέλεσμα.

Ο Ερμής, που ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Κεϊτά λίγο πριν το τέλος, έμεινε στους τρεις βαθμούς σε τρεις αγώνες.