Ομόνοια και Απόλλωνας οι νικητές των σημερινών αγώνων

Νέα Σαλαμίνα – Ομόνοια 1-2

Η Ομόνοια βρίσκεται στους 55 βαθμούς η Ομόνοιά μετά την εκτός έδρας νίκη της επί της Νέας Σαλαμίνας με 2-1.

Ο Σκέμπρι με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια στο 26ο λεπτό για να πετύχει το 2-0 ο Σέρινταν το 0-2 με κεφαλιά στο 73ο λεπτό.

Στο χρονικό διάστημα που πέτυχε το 2ο γκολ η Ομόνοια αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές αφού στο 55′ αποβλήθηκε ο Χαφές με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η Νέα Σαλαμίνα μείωσε σε 2-1 στο 83ο λεπτό με το 17ο τέρμα του Μακρίεφ στο Πρωτάθλημα Cyta.

Μεγάλη σε έκταση και σημασία νίκη για τον Απόλλωνα επί της Ανόρθωσης σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Β’ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta στον Α’ όμιλο. Ο Απόλλωνας νίκησε με 4-1 και ανέβηκε στους 56 βαθμούς έναντι 52 της Ανόρθωσης.

Ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Γκιέ ενώ δύο λεπτά μετά, στο 26′, Μεζγκά πέτυχε το 2-0. Η Ανόρθωση μείωσε αμέσως σε 2-1 με τον Γκονζάλβες.

Από σουτ του Παπουλή στο 45ο λεπτό και ενώ η μπάλα χτύπησε και σε αμυντικό, ο Απόλλωνας πέτυχε το 3-1.

Το τέταρτο τέρμα του Απόλλωνα το πέτυχε ο Μάγκλιτσα στο 75ο λεπτό.