Ομόνοια – ΑΕΛ 2-1, ΑΕΚ – Ανόρθωση 1-0 (Videos)

Με τέρμα του Κωνσταντίνου Χαραλαμπίδη έξι λεπτά πριν το τέλος, νίκησε με 1-0 την Ανόρθωση και με 65 βαθμούς ανέβηκε δεύτερη, πίσω από το ΑΠΟΕΛ που έχει 71 και μπροστά από τον Απόλλωνα που έχει 64. Απόλλων και ΑΠΟΕΛ αγωνίζονται αύριο στο Τσίρειο.

Η Ανόρθωση αγωνίστηκε με εννέα ποδοσφαιριστές σε όλο το δεύτερο ημίχρονο αφού αποβλήθηκαν ο Βίκτορ στο 40′ και ο Γκιγιέρμε στο 45′.

Η Ομόνοια νίκησε με 2-1 την ΑΕΛ και την πλησίασε στην 4η θέση.

Ο Δημήτρης Χριστοφή άνοιξε το σκορ στο 45′, ο Πίτι ισοφάρισε στο 69′ και ο Ντάρμπισαϊρ με το 22ο του τέρμα στο Πρωτάθλημα Cyta διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Στους 58 βαθμούς η ΑΕΛ, στους 57 η Ομόνοια.

Βαθμολογία Α’ ομίλου
Στο Β’ όμιλο ο Άρης νίκησε με 3-2 την Καρμιώτισσα και την έφτασε στους 33 βαθμούς. Ο Μαραγκουδάκης τρία λεπτά πριν το τέλος πέτυχε το νικητήριο τέρμα σε ένα δραματικό αγώνα.

Ο Βέλνα άνοιξε το σκορ για τον Άρη στο 28′, ο Ροτζέριο Μάρτινς με αυτογκόλ πέτυχε το 1-1 λίγο αργότερα για να πετύχει ο ίδιος παίκτης γκολ για την ομάδα του αυτή τη φορά, στο 70′ με πέναλτι για το 2-1. Ο Ηλίας Βαττής με όμορφη ατομική προσπάθεια πέτυχε το 2-2 πριν έρθει το νικητήριο τέρμα του Μαραγκουδάκη στο 87′.

Εθνικός και Ερμής εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 στο Δασάκι από τέρματα των Ιλουρίτζε (77′) και Μαρτίνιουκ (90′) με φάουλ από μακρινή απόσταση.