Ολυμπιακός Vs Ομόνοια 0-1 (Video) – ΑΠΟΕΛ Vs Εθνικός Άχνας 2-0

Νικηφόρα άρχισε σήμερα τις υποχρεώσεις της στη δεύτερη φάση του Πρωταθλήματος Cyta η Ομόνοια.

Με γκολ του Κούσουλου στο 52ο λεπτό, επικράτησε στο Μακάρειο Στάδιο του Ολυμπιακού με 1-0 και παρέμεινε στην πρώτη θέση του πρώτου ομίλου με 59 βαθμούς.

Η αυλαία στον πρώτο όμιλο άνοιξε την Παρασκευή με το νικηφόρο 3-0 της ΑΕΛ επί της ΑΕΚ και θα ολοκληρωθεί την Δευτέρα 1η Μαρτίου με τον αγώνα Ανόρθωση – Απόλλων (19:00).

Βαθμολογία: Ομόνοια 59, ΑΕΛ 58, Απόλλων 54, Ανόρθωση 51. ΑΕΚ 41, Ολυμπιακός 34.

Σε παιχνίδι που αφορούσε το δεύτερο όμιλο για τη δεύτερη φάση του Πρωταθλήματος Cyta, το ΑΠΟΕΛ επικράτησε στο Στάδιο ΓΣΠ του Εθνικού Άχνας με 2-0.

Το σκορ άνοιξε στο 42ο λεπτό ο Ενσούε και στο 64ο λεπτό ο Γκάρνερ πέτυχε το 2-0. Στο 25ο λεπτό ο Εθνικός έχασε πέναλτι που εκτέλεσε ο Χουντόμπιακ και απέκρουσε ο Ουζόχο.

Το Σάββατο στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής έγιναν οι αγώνες Νέα Σαλαμίνα – ΕΝ Παραλιμνίου 1-2 και Δόξα Κατωκοπιάς – Ερμής Αραδίππου 1-1.

Βαθμολογία: ΑΠΟΕΛ 33, Πάφος 32, Δόξα Κατωκοπιάς 31, Νέα Σαλαμίνα 29, ΕΝ Παραλιμνίου 27, Ερμής Αραδίππου 25, Εθνικός Άχνας 22, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 18.

Την Δευτέρα θα διεξαχθεί ο αγώνας Πάφος FC – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών (16.30).