Οι Τούρκοι έκαψαν το γήπεδο της Άρσεναλ! (video)

Aνάρμοστη συμπεριφορά είχαν οι οπαδοί της Γαλατάσαράι στον χθεσινοβραδινό αγώνα του Champions League κόντρα στην Άρσεναλ. Οι 2οπαδοί της Γαλατάσαράι στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Άρσεναλ άναψαν πολλά καπνογόνα, πετώντας κάποια και μέσα στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να διακοπεί για λίγα λεπτά στο 37’…

Αμέσως παίκτες της ομάδας πήγαν κοντά τους για να τους ηρεμήσουν, ενώ ο  διαιτητής της αναμέτρησης, Τζιανλούκα Ρόκι που διέκοψε το ματς για μερικά λεπτά κάλεσε τους άντρες ασφαλείας του γηπέδου και έπιασαν δουλειά, μαζεύοντας τα καπνογόνα μέσα από τον αγωνιστικό χώρο. Και με την… βοήθεια των παικτών!

Φυσικά οι Άγγλοι έμειναν με το στόμα ανοιχτό! Βέβαια, θεωρείται σίγουρη η τιμωρία της τουρκικής ομάδας, έστω και με χρηματικό πρόστιμο.

Η Γαλατασαράι ηττήθηκε με 4-1 από την Άρσεναλ στο Λονδίνο, αλλά οι οπαδοί της δεν πτοήθηκαν από την συντριβή.