Ντέρμπι ΑΕΚ Vs ΑΠΟΕΛ και Απόλλων Vs Ανόρθωση – Χθες Άρης Vs Πάφος 2-1 και Ομόνοια Vs Δόξα 2-2 (Videos)

Σημαντική νίκη για τον Άρη με 2-1 επί της Πάφος F.C., αποτέλεσμα που τον ανεβάζει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 40 βαθμούς (ισόβαθμος με τον ΑΠΟΕΛ). Στην 6η θέση με 35 βαθμούς έμεινε η ομάδα της Πάφου.

Ο Στεπίνσκι πέτυχε και τα δύο τέρματα του Άρη στο πρώτο ημίχρονο, στο 20′ και στο 44′. Ο Αουρέλιο στο 81′ μείωσε για την Πάφο.

Ομόνοια και Δόξα εξήλθαν ισόπαλες 2-2 στο ΓΣΠ σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Β’ φάσης του δευτέρου ομίλου του Πρωταθλήματος Cyta.

Ο Κακουλλής άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια στο 49′ ο Σαντίκ ισοφάρισε για τη Δόξα στο 72′, ο Μάταβζ έδωσε προβάδισμα στην Ομόνοια στο 77′ για να διαμορφώσει το τελικό 2-2 ο Σάσι στις καθυστερήσεις.