Νίκη του Απόλλωνα επί της Ομόνοιας

Η Ομόνοια υποχρεώθηκε σε ήττα με 2-4 από τον Απόλλωνα, σε ένα συγκλονιστικό αγώνα με βροχή τερμάτων στις καθυστερήσεις.

Η Ομόνοια πέτυχε και τα δύο τέρματά της στις καθυστερήσεις του αγώνα, ενώ ένα γκολ στις καθυστερήσεις πέτυχε και ο Απόλλωνας.

Στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της δεύτερης μέρας της 16ης αγωνιστικής του Παγκυπρίου Ποδοσφαιρικού, για τους φιλοξενούμενους το σκορ άνοιξε στο 24ο λεπτό ο Σανγκόι. Ο Απόλλωνας ζευγάρωσε τα τέρματα του στο 39ο με τον Παπουλή. Ο Σαγκόι ξανακτύπησε στο 70ο για τους κυανόλευκους κάνοντας το 0-3.

Η Ομόνοια μείωσε στο 91ο με τον Γκιγκίεβιτς, στο 93ο Γκουγίον σημείωσε το τέταρτο γκολ του Απόλλωνα. Το τελικό 2-4 διαμόρφωσε ο Τέιλορ στο 94ο πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων.