Νίκη της ΑΕΚ επί του Άρη με 2-1

Η ΑΕΚ βρίσκεται πλέον στη κορυφή βαθμολογίας με διαφορά 4 βαθμών, αφού νίκησε με 2-1 τον Άρη στο ΓΣΖ.

Ιδανικό ξεκίνημα για την πρωτοπόρο ομάδα του Πρωταθλήματος το 2016 αφού ανέβηκε στους 42 βαθμούς, έναντι 38 της Ανόρθωσης που έφερε το Σάββατο ισοπαλία με την Ομόνοια.

Η σημερινή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη της ΑΕΚ στο Πρωτάθλημα.

Ο Άρης έμεινε στην 7η θέση με 21 βαθμούς.

Στο 55ο λεπτό, ο Άλβες με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ. Αυτό ήταν το 11ο τέρμα για τον Βραζιλιάνο στο Πρωτάθλημα.

Στο 64` ο Ράντι με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε ένα πολύ όμορφο τέρμα, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για τον Άρη.

Στο 71ο λεπτό, ο Τέτε με σέντρα σουτ από πλάγια θέση, ξεγέλασε το Νουρεντινόσκι και πέτυχε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στην επόμενη αγωνιστική η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Ένωση Νέων Παραλιμνίου και ο Άρης θα φιλοξενήσει το ΑΠΟΕΛ.