Νίκες για Ερμή και ΑΕΛ

Ο Ερμής Αραδίππου νίκησε με 2-0 τον Οθέλλο, σεαγώνα για την 20η αγωνιστική που έγινε στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”, έτσι  ανέβηκε στους 31 βαθμούς και διατηρήθηκε στην πρώτη εξάδα.

Το παιχνίδι κρίθηκε με τέρματα που σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Ερμής προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με κοντινή προβολή του Μανού, ενώ στο 28ο λεπτό ο Γιάννης Ταραλίδης με χτύπημα φάουλ και αφού η μπάλα χτύπησε και στο τείχος, πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας της Αραδίππου, με το 0-2 να είναι και το τελικό σκορ.

Η ΑΕΛ νίκησε με 3-0 την Αγία Νάπα στο Τσίρειο Στάδιο και συνεχίζει να διεκδικεί μια θέση στην πρώτη εξάδα, έχοντας δύο βαθμούς λιγότερους από τον έκτο Ερμη.

Στη 12η και τελευταία θέση με 12 βαθμούς παρέμεινε η Αγία Νάπα.

Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο 16ο λεπτό με σουτ στην κίνηση από τον Μπεμπέ, για να πετύχει το 2-0 ο Μάρκο Τακμπατζούμι στο 32ο λεπτό με πλασέ.

Το 3-0 για την ΑΕΛ που ήταν και το τελικό σκορ, σημειώθηκε στο 78ο λεπτό. Από προσπάθεια του Τακμπατζουμί, η μπάλα κόντραρε στο Μαρκόφσκι και κατέληξε στα δίχτυα.