Νέα Σαλαμίνα Vs Απόλλων 0-0 και Ολυμπιακός Vs Ομόνοια 2-3 (Videos)

Απώλειες βαθμών για τον Απόλλωνα στην έδρα της Νέας Σαλαμίνας. 0-0 το τελικό αποτέλεσμα το οποίο αφήνει πολύ πιο ικανοποιημένη τη γηπεδούχο ομάδα.

Ο Απόλλωνας ανέβηκε στους 36 βαθμούς σε 16 αγώνες και η Νέα Σαλαμίνα στους 12 βαθμούς σε 19 αγώνες.

Στο Μακάρειο Στάδιο, μετά από ένα δραματικό αγώνα, η Ομόνοια νίκησε με 3-2 τον Ολυμπιακό με τον Ντάρμπισαϊρ να σκοράρει το νικητήριο τέρμα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Ομόνοια προηγήθηκε νωρίς με 2-0 με τους Λόπες και Αντόνια στο 11′ και στο 20′ για να ισοφαρίσει ο Ολυμπιακός με τον Καπαρτή (82′) και τον Πολίτσι (90′).

Η Ομόνοια ανέβηκε στους 29 βαθμούς ενώ ο Ολυμπιακός έμεινε στους 16.

Σημαντική νίκη που τον ανεβάζει στους 18 βαθμούς πέτυχε στο ΓΣΖ ο Ερμής. Νίκησε με 2-0 την Πάφο η οποία έμεινε στους 21 βαθμούς.

Ο Τσούμου στο 35′ και ο Εμεργκάρα στο 79′ πέτυχαν τα τέρματα του Ερμή που έκανα βαθμολογικό άλμα.