Μεγάλη νίκη του ΑΠΟΕΛ με 6-1 επί της Σαλαμίνας (Video)

Μεγάλη νίκη για το ΑΠΟΕΛ επί της Νέας Σαλαμίνας σε αγώνα για την 21η αγωνιστική που έγινε στο ΓΣΠ.

Το ΑΠΟΕΛ νίκησε την αντίπαλο του με το ευρύ 6-1 και ανέβηκε στους 47 βαθμούς. Η Νέα Σαλαμίναν έμεινε στην 6η θέση με 29 βαθμούς.

Το αποτελέσμα στο πρώτο ημίχρονο ήταν ισόπαλο 1-1, όμως στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως από το 60ο λεπτό και μετά, το ΑΠΟΕΛ ανέβασε ρυθμό, ήταν αποτελεσματικό και τελικά πέτυχε έξι τέρματα.

Η εξέλιξη του αγώνα:
7′ Ο Πιέρος Σωτηρίου με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για το ΑΠΟΕΛ.

15′ Ο Μακρίεφ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Πάρνο ισοφάρισε σε 1-1. 12ο τέρμα για το Βούλγαρο στο Πρωτάθλημα.

61′ Ο Ντε Βινσέντι με απευθείας φάουλ έδωσε προβάδισμα στο ΑΠΟΕΛ με 2-1.

67′ Ο Βάντερ με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από σέντρα του Γιαννιώτα πέτυχε το 3-1 για το ΑΠΟΕΛ.

77′ Ο Βινίσιους με κεφαλιά πετυχαίνει το 4-1 για το ΑΠΟΕΛ.

83′ Ο Καβενάγκι με σουτ από το ύψος της περιοχής πέτυχε το 5-1 για το ΑΠΟΕΛ. Ο Αργεντινός έφτασε τα 18 τέρματα σε 21 αγωνιστικές.

86΄ Το 6-1 για το ΑΠΟΕΛ το πέτυχε ο Ντε Βινσέντι με κοντινό πλασέ φτάνοντας τα 12 τέρματα στο Πρωτάθλημα.

Η Νέα Σαλαμίνα ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Τιάγκο Γκόμες με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 72ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 3-1 για το ΑΠΟΕΛ.