Μεγάλη νίκης της Ομόνοιας με 4-1 επί της ΑΕΛ (Videos)

Επιστροφή στις νίκες για την Ομόνοια και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο αφού νίκησε στο Στάδιο ΓΣΠ την ΑΕΛ με 4-1.

Με τη νίκη της αυτή η Ομόνοια πλησίασε τη σημερινή αντίπαλο της στον ένα βαθμό με την ΑΕΛ να είναι τέταρτη και την Ομονοια πέμπτη.

Ο Κλέιτον πέτυχε δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και το 2-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου ενώ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Χριστοφή πέτυχε το 3-0. Λίγο αργότερα, στο 57′ ο Ντάρμπισαϊρ πέτυχε το 4-0 φτάνοντας τα 19 τέρματα στο Πρωτάθλημα Cyta, ενώ ο Σάσι στο 74′ σκόραρε για την ΑΕΛ πετυχαίνοντας το τελικό 4-1.

Στο “Τάσος Μάρκου” Αναγέννηση Δερύνειας και ΑΕΖ Ζακακίου εξήλθαν ισόπαλες 0-0. Με το αποτέλεσμα αυτό, η ΑΕΖ υποβιβάζεται στη Β΄ Κατηγορία, αφού έμεινε τέσσερις βαθμούς πίσω από τη Δόξα που νίκησε με 3-1 τον Άρη στο Μακάρειο.

Η Δόξα Κατωκοπιάς έφτασε τους 17 βαθμούς έναντι 21 του Άρη ενώ η ΑΕΖ έμεινε στους 11.Τα τέρματα της Δόξας πέτυχαν οι Μενέντες (18΄, αυτογκόλ), Μπραούλιο (27′, πέναλτι) και Κορομίνας στο 72′. Ο Άρης είχε μειώσει προσωρινά σε 2-1 με πέναλτι του Μάρτινς στο 45′.

Η Δόξα έχασε πέναλτι με τον Μπραούλιο στο 69′ το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Άρη Γιαννακόπουλος.